Dolar ($) : 5,9209 TL
Euro (€) : 6,5291 TL
TOPÇULAR HIRDAVAT HAKKINDA ...

Firmamız

Genel olarak İthalat-Pazarlama prensibi ile çalışmakta ve yurt dışından getirdiği ürünlerin tüm yurt çapında pazarlamasını yapmaktadır. Müşterilerine hizmet götürmeyi gaye edinmiş, tüm yurt çapında belirlediği talep piyasaları bazında daimi pazarlamacılar vasıtasıyla müşterileriyle doğrudan iletişimi tercih etmiştir.

Hızla kurumsallaşmanın yaşandığı firmamız Samandıra da hizmet vermekte olup, Dış Ticaret, Muhasebe, Satış Pazarlama, Bilgi İşlem, Depo departmanlarından oluşmakta ve bünyesinde herbiri alanında etkin ve kalifiye 27 kişilik bir ekiple hizmet etmektedir.

El Aletleri, Havalı Aletler, Elektrikli Aletler, Aşındırıcılar, Ağaç ve Metal İşleme Makineleri, Kilitler, Hassas Ölçü Aletleri, Kesici Takımlar, Kaldırma Aparatları, Mobilya Aksesuarları … gibi zengin ürün çeşitleri genel ürün portföyünü oluşturmaktadır.

Firmamızdan Görüntüler

  

Tarihimiz

Topçular ailesi, Ali Reis Topçunun 1800'lü yılların sonlarında kaptanlığı bırakarak Rize'de toptan gıda-kantariye satışına başlamasıyla ticari hayata girmiştir. 1923 yılında Rize'nin ilk şöförü olan Dursun Topçu'nun nalburiye-cam ticaretine başlamasıyla ticari hayattaki gelişim devam etmiştir. Üçüncü kuşak olan Mehmet, Yaşar, İbrahim ve İsmail Topçu kardeşler; inşaat, hırdavat ve elektrik malzemesi satışının yanında lastik ayakkabı imalatı ve satışı da yapmışlardır. Aile, 1957 senesinde İstanbul'da daha sonra Topçular Hırdavat Firması'na dönüşen Mehmet - Yaşar Topçu ve Kardeşleri Kollektif Şirketi'ni kurmuştur ve 1966 yılında da işlerini tamamen İstanbul'a nakletmiştir. 1977 yılında Anonim Şirkete dönüşen şirket 1981' de kendi bünyesinde sektörel bir ayrışma sonucunda Reis Makina A.Ş.' yi oluşturmuş ve ileriki yıllarda Makser Tanıtım A.Ş., Reis Yapı Ltd. Şti., Pasifik Dekorasyon A.Ş., 'nin kurulmasıyla birlikte bu organizeli ayrışma devam etmiştir.

Doksanlı yıllardaki dışa açılma süreciyle beraber hem ürün yelpazesini kalite ve çeşit açısından genişletmek hem de oluşan yeni piyasa koşullarında öncü rolünü sürdürebilmek için Amatör Kullanım mallarınıda yelpazesine katmış, bu sayede ülke çapında Amatör Kullanıcı, Hobi Kullanıcı diye bilinen yeni bir müşteri potansiyelinin oluşumuna tüm yurt çapında öncülük etmiştir. Uzun yıllara dayanan deneyimler sonucunda amatör kullanım mallarının çekiciliği bilinçli bir şekilde azalmasına rağmen Topçular Hırdavat A.Ş. tüm yurt çapında verdiği güven ve kalite sayesinde müşterilerine Amatör Kullanım mallarının fonksiyonunu benimsetmiş ve sürekli devam edecek yeni bir piyasa oluşumunda sağlam temellerin atılmasının öncülüğünü yapmıştır. Menşe ülke kavramının kaybolarak kalite eksenli marka kavramının önem kazandığı yeni dönemde Topçular Hırdavat A.Ş. dayandığı temel pirensiplerle müşterilerine kazandırdığı güven ve üstün hizmet anlayışı sayesinde amatör piyasaların yerleşmesine zemin hazırlamış ve bölgesel pazarlar hakkında tüketici bilinçlenmesine fiili bir olanak sağlamıştır.

Değerlerimiz

  • Dürüstlük
  • Liderlik
  • Profesyonellik
  • Yenilikçilik
  • Şeffaflık

Vizyonumuz

Yüksek memnuniyet düzeyine sahip çalışanları ve müşterileri ile ulusal ve uluslar arası düzeyde tercih edilen bir kurum olmak.

Misyonumuz

Yurtdışından ithal ettiğimiz hırdavat ve el aletleri ürünlerini, uzun yıllar çalıştığımız ve çalışacağımız müşterilerimize ulaştırmak, yeniliğe açık, objektif ve sonuç odaklı yaklaşımlarımızla kurum kimliğimizi korumak ve kurumumuzun sürekli geliştirilmesi sağlamak.

Kalite Politikamız

Ticari hayatta Topçular’ı Topçular yapan dürüstlük, liderlik, profesyonellik, yenilikçilik ve şeffaflık ana değerlerini her zaman iş anlayışının esas çerçevesi olarak kabul etmiş ve bunu bir gelenek haline getirme başarısı göstermiştir.


Yukarıdaki değişmez ilkelerimiz ışığında; Müşteri gereksinimlerini anlamayı ve bu gereksinimleri karşılayarak müşteri memnuniyetini sağlamayı
1 - Tedarikçilerin sistemin ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeğinden yola çıkarak iş birliğini arttırmayı
2 - Topçular A.Ş. de verimli, çalışkan, memnuniyet düzeyi yüksek, kendini sürekli geliştiren uyumlu bir ekip oluşturmayı
3 - Teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip ederek sürekli gelişmeye açık olmayı
4 - Her düzeyde ihtiyaç duyulan eğitim faaliyetlerini belirleyip düzenli eğitimler tertip etmek ve rekabetin gereklerine göre şirketimizin gelişmesine özen göstermeyi
5 - Çalışanlarına sorumluluk ve yetki vererek en etkin katılımı sağlamayı
6 - Mevcut kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak hizmet vermeyi
7 - Topluma ve çevreye faydalı çalışmalar yapmayı
kalite politikası olarak benimsemiştir.